Як з'явився кисіль?

Для отримання киселю в давнину заквашували вівсяне молочко (виходить при змішуванні з водою вівсяного борошна або при віджиму замоченої крупи), через що і сталося слово кисіль. Вівсяні, житні, пшеничні киселі відносяться до найдавніших російських страв.

Найпопулярніші киселі Стародавню Русь — гороховий, вівсяний і житній. По суті, технологія приготування була дуже проста: з будь-якої крохмалистої речовини вимивався власне крохмаль, він набухав, трохи заквашувався, після чого заварювався, що давало щільну текстуру.

Сучасні варіанти киселя більше нагадують десерт: велика кількість смакових добавок і цукру перекриває корисні властивості. Саме через останній кисіль не рекомендований людям з цукровим діабетом і таким, що худне. У цьому випадку корисну альтернативу можна легко приготувати вдома.

* Кисіль добре допомагає при шлунково-кишкових розладах. * Продукт допомагає боротися із запальними процесами у шлунку. * У ньому міститься холін, який допомагає регулювати жировий обмін та вміст у крові холестерину. * Вживання в їжу киселя дуже добре позначається на роботі кишківника.