Як швидко відновити м’язи після тривалої перерви

Після інтенсивного тренування м'язове волокно отримує мікророзриви, потім тіло відновлюється, волокно стає сильнішим і може витримувати більше. Але щоб пройшов цей етап відновлення й зміцнення, тілу потрібен час — у середньому 24–48 годин. Це залежить від інтенсивності тренування.

Після фізичних навантажень організм потребує білків, вуглеводів і жирів для відновлення м'язів і забезпечення енергетичного балансу. Білок допомагає у регенерації та зростанні м'язів, вуглеводи поповнюють запаси глікогену, а жири необхідні для забезпечення оптимальної роботи органів.

Серед спортсменів масаж вважається одним з найбільш ефективних способів відновлення після тренування. Це не тільки відпочинок та розслаблення. Масаж зменшує біль в м'язах, знімає напругу, збільшує приплив крові до тканин та насичує їх поживними речовинами.

«Після тренувань добре зробити розтяжку, прийняти контрастний душ або зробити легкий масаж. Так само можна випити пару склянок води, щоб швидше вивести молочну кислоту з організму», – додав Сергій Панченко. Богдан Стадницький рекомендує застосовувати один з трьох методів відновлення: активне відновлення.

Наукові дослідження показують, що час, необхідний м'язам для повноцінного відновлення після силових тренувань, становить в середньому від 48 до 72 годин.





Принципи відновлення ЗОЖника. Налагодьте свій режим дня: систему харчування, тренувань, відпочинку та роботи. Починайте ранок зі склянки …